31. januar, 20.00

Svečano otvaranje u Skupštini grada

Povodom 15. Međunarodnog takmičenja Davorin Jenko, koncert i ceremonija dodele počasnih nagrada biće održani u Skupštini grada Beograda 31. januara 2018, sa početkom u 20.00. Ovaj događaj, kao i sve faze takmičenja otvoreni su za javnost.

Program

Muzička škola Davorin Jenko je povodom Međunarodnog takmičenja ustanovila dve počasne nagrade za izvanredna dostignuća u oblasti klavirske pedagogije.

Počasna nagrada
MIROSLAVA LILI PETROVIĆ
dodeljuje se klavirskim pedagozima, profesorima osnovne i srednje škole, za doprinos razvoju klavirske pedagogije, dugogodišnju posvećenost negovanju talenata i izuzetne rezultate postignute u toku pedagoške karijere.

Počasna nagrada
ANDREJA PREGER
dodeljuje se univerzitetskim profesorima sa izuzetnim pedagoškim rezultatima. Nagrada se dodeljuje za životno delo i podrazumeva doprinos pijanizmu na prostoru zemalja bivše Jugpslavije i vanrednu posvećenost pedagogiji.

Pokrovitelj takmičenja
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike SrbijePrijatelji takmičenja
Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije
Grad Beograd